zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Ostravě ve středu startuje dvoudenní filmový festival o přírodě

24.05.2016
Příroda
 V Ostravě ve středu startuje dvoudenní filmový festival o přírodě

V Ostravě ve středu začne dvoudenní filmový festival T-film, který mapuje současný stav přírody. Tématem letošního čtvrtého ročníku mezinárodní přehlídky je svět rostlin. Do soutěže se přihlásilo rekordních 53 dokumentů z 18 zemí světa. Tuzemští tvůrci poslali do soutěže 13 snímků, řekla ČTK mluvčí festivalu Hana Šromová.

"Do letošního ročníku je přihlášeno 53 snímků nejen ze států Evropy, ale i Afriky či Ameriky. Je skvělé, že se podařilo shromáždit tolik filmů a ještě tak tematicky rozmanitých," uvedl porotce Tomáš Vojkůvka.

Festival se bude konat ve Světě techniky v Dolní oblasti Vítkovice a vedle filmové přehlídky tradičně nabídne i doprovodný program. Středa bude zaměřena na žáky základních škol, pro které jsou připraveny například přednášky o rostlinách nebo o zahrádkářství. Pro střední školy bude ve čtvrtek na programu například vystoupení popularizátora vědy Michaela Londesborougha.

Promítání festivalových snímků pro veřejnost bude ve středu od 16:00 a je přístupné zdarma. Slavnostní vyhlášení vítězů a zakončení festivalu za účasti herce Ondřeje Vetchého, který se letos ujal role prezidenta festivalu, se uskuteční ve čtvrtek od 18:30.

Loni odborná porota hodnotila přes 30 dokumentů. Hlavní festivalovou cenu získal Michal Gálik za snímek Na křídlech divokých koní.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí