zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

E.On a Statoil plánuje výstavbu nové offshore větrné elektrárny v hodnotě 1,2 miliard eur

28.05.2016
Větrná energie
E.On a Statoil plánuje výstavbu nové offshore větrné elektrárny v hodnotě 1,2 miliard eur

Poslední dubnový týden vydala společnost E.ON tiskovou zprávu týkající se plánované výstavby offshore větrné farmy Arkona v Baltském moři. Na projektu bude spolupracovat E.ON s norským Statoilem, který bude mít padesáti procentní podíl. E.ON bude mít na starosti stavbu a provoz větrné farmy.

ilustrační obrázekElektrárna Arkona se bude rozprostírat na ploše čtyřiceti kilometrů čtverečních v Baltském moři, přibližně 35 kilometrů severovýchodně od největšího německého ostrova Rujána. Logistickou základnou pro výstavbu a následný provoz bude v příštích 25 letech přístavní město Sassnitz. Zahájení instalace turbín je očekáváno na léto 2018. Spuštění elektrárny se plánuje na rok 2019. Na výstavbě se bude podílet 400 lidí, po uvedení do provozu bude zapotřebí 50 stálých zaměstnanců, kteří se budou starat o řízení, údržbu a administrativu a přibližně 100 externistů.

Turbíny dodá Siemens

Offshore větrný park Arkona by měl ročně vyprodukovat energii, která by pokryla spotřebu 400 000 domácností. Arkona je jeden z mnoha plánovaných německých projektů na moři. Německo má v plánu dosáhnout výkonu offshore větrných elektráren 7 GW. Na výstavbě se kromě E.ONu bude podílet i další německá energetická společnost. Zakázku na výrobu 60 turbín o výkonu 6 MW přijal Siemens.

Toto rozhodnutí zajistí firmě E.ON druhé místo na světovém žebříčku projektů v oblasti offshore větrných elektráren. V rámci skandinávských zemí se firma E.ON podílí mimo jiné na dánském projektu větrné elektrárny R?dsand II, jež je v provozu od roku 2010.

Zdroj: Nordic Net
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade ve Švédsku.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí