zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Třináct farem otevře své brány veřejnosti. Projekt Poznej svého farmáře startuje třetí ročník

04.06.2016
Zemědělství
Biopotraviny
Třináct farem otevře své brány veřejnosti. Projekt Poznej svého farmáře startuje třetí ročník

Seznámit se s výrobci kvalitních potravin z malých rodinných farem a nahlédnout do fungování jejich hospodářství mohou lidé v rámci projektu ,,Poznej svého farmáře." Akce Ministerstva zemědělství se letos koná na třinácti místech po celérepublice, odstartuje 4. června na Rodinné ekofarmě Polná v Karlovarském kraji.

Projekt, spuštěný před dvěma lety, má za cíl pomoci malým rodinným farmám s propagací jejich kvalitních potravinářských výrobků a zlepšit možnosti prodeje, tedy i ekonomiku farmy.

,,Právě malá hospodářství často produkují ty nejkvalitnější potraviny, navíc za příznivé ceny. Veřejnost o nich ale mnohdy neví, i proto se jim v rámci akcí Poznej svého farmáře snažíme pomoci s propagací a přilákat tak nové zákazníky," řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.

Zatímco v prvním roce se do akce, zaměřené především na rodiny s dětmi, zapojilo pět farem, loni už lidé mohli navštívit třináct míst napříč celou republikou. Stejný počet farem se otevře i letos. V loňském roce navštívilo tyto akce téměř 24 000 lidí, stejný počet očekáváme i letos. Na projekt Poznej svého farmáře je v letošním roce vyčleněno 4 719 000Kč včetně DPH.Letos se pořizuje materiál a předměty, které budou použitelné i v dalších letech

,,Pro návštěvníky jde o skvělou možnost, jak si najít místo pro pravidelný nákup kvalitních
a čerstvých farmářských produktů v blízkosti svého bydliště. Zemědělci si zase mohou zajistit pravidelný odbyt a stálé zákazníky,"
uvedl ministr Jurečka.

Letošní ročník odstartuje v sobotu 4. června na Rodinné ekofarmě Polná, která se specializuje na ekologický chov masného skotu, koní, ovcí, ale také hus, kachen a slepic. Program na jednotlivých farmách a statcích je vždy podobný - návštěvníci si mohou prohlédnout hospodářství, seznámit se s provozem a výrobou farmářských produktů, ochutnat je a samozřejmě mají možnost je i zakoupit. V programu ale nechybí ani hry pro děti a hudební vystoupení.

Letošní novinkou je propagace sladkovodních ryb. Na jednotlivých farmách budou kuchaři
v mobilním stánku prezentovat recepty ze sladkovodních ryb, způsoby jejich zpracování
a bude zde i možnost ochutnávky. Vstup na všechny akce je zdarma.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí