zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Představujeme finalisty letošní soutěže o ekologického Oskara - Unikátní posuvné dveře pro pasivní domy

22.07.2016
Energie
Ekologické stavění, bydlení
Představujeme finalisty letošní soutěže o ekologického Oskara - Unikátní posuvné dveře pro pasivní domy

Český výrobce oken a dveří SLAVONA vyrábí v jižních Čechách posuvné dveře pro pasivní stavby, které osloví nejen svým minimalistickým designem, ale také úspornými vlastnostmi

Výrobce za ně získal prestižní mezinárodní certifikát, jímž se mohou pochlubit pouze čtyři konkurenční výrobky ze zahraničí.

Nejnovější typ posuvných dveří HS PORTAL - PROGRESSION PLUS nabízí lidem, kteří uvažují o výstavbě pasivního domu, dokonalou neprovzdušnost při zachování maximální prosklené plochy a tím i solárních zisků. Jejich důležitým prvkem je minimalistický design, který díky malé šířce rámů umožňuje nerušený výhled do okolí. Rámy dveří jsou na fasádě zcela schovány za tepelnou izolací a dodávají domu moderní vzhled s bezrámovým zasklením.

To originální řešení prosklených posuvných dveří zároveň vyhovuje náročným požadavkům na tepelně izolační vlastnosti. Dveře lze proto použít nejen pro nízkoenergetické, ale i pasivní domy. Výrobce SLAVONA za ně též získal prestižní certifikaci Passivhaus Institut v Darmstadtu v třídě phA, v níž byly doposud certifikovány pouze čtyři konkurenční výrobky z Německa, Rakouska a Jižní Koreje. Jde tak o ojedinělý případ unikátního tuzemského produktu, který je svými parametry srovnatelný se zahraniční výrobou.

Pokud Vás tento typ dveří zaujal, můžete mu dát hlas a podpořit ho tak v boji o celkové vítězství v letošním ročníku soutěže. Vítězové jednotlivých kategorií budou představeni v říjnu na slavnostním vyhlášení, které již tradičně odvysílá Česká televize. Hlasovat můžete až do 30. září 2016 na www.ekologickyoskar.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí