zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Státní pozemkový úřad se s Povodím Vltavy zaměří na řešení nedostatku vody

29.06.2016
Voda
Státní pozemkový úřad se s Povodím Vltavy zaměří na řešení nedostatku vody

Ústřední ředitelka Státního pozemkového úřadu Svatava Maradová dnes podepsala spolu s generálním ředitelem státního podniku Povodí Vltavy Petrem Kubalou dohodu o vzájemné spolupráci.

Dohoda zakládá budoucí kooperacizejména při zmírňování negativních dopadů sucha a nedostatku vody a při realizaci protipovodňových opatření.

Nově se tak nastaví a zahájí spolupráce v oblastech rezervy státních pozemků k uskutečnění rozvojových programů státu. Státní pozemkový úřad a Povodí Vltavy budou vzájemně koordinovat své činnosti při nakládání se zemědělskými nemovitostmi při převodech a směnách pro účely realizace především nových závlahových systémů nebo vodních nádrží.

,,Důležitým projektem, který nás v nejbližší době čeká, je zahájení a realizace pozemkových úprav ve vybraných lokalitách ochranných pásem vodárenské nádrže Švihov na Želivce. Pozemkové úpravy významně přispějí k ochraně množství a jakosti povrchových vod a podzemních vod," přibližuje spolupráci ústřední ředitelka SPÚ Svatava Maradová.

Další oblastí spolupráce obou organizací budemajetkoprávní vypořádání pozemků pod vodními díly a prověřování využití vodních ploch a vodních děl před jejich případným odstátněním.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí