zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Workshop k nařízení REACH a povinnosti registrace chemických látek

12.07.2016
Chemické látky
Workshop k nařízení REACH a povinnosti registrace chemických látek

Dne 26. 5. 2016 se v budově MPO konal první ze dvou obecně zaměřených workshopů, jehož cílem bylo seznámit společnosti s povinnostmi, které jim vyplývají z nařízení REACH.

Ministerstvo průmyslu a obchodu připravilo celkem 4 workshopy pro zájemce, kteří mají v úmyslu registrovat chemické látky v posledním registračním termínu, tj. k 31. 5. 2018. Workshopy, jejichž odbornou stránku zajišťuje společnost ReachSpektrum, s.r.o., jsou určeny především pro malé a střední podniky.

foto z workshopuDne 26. 5. 2016 se uskutečnil první ze dvou obecně zaměřených workshopů, které jejich účastníkům umožní získat přehled o povinnostech vyplývajících z nařízení REACH. Akce se zúčastnilo více než 80 zástupců firem a organizací, z nichž 73 % patří mezi cílovou skupinu tedy mikro, malé a střední podniky (MSP).

Po uvedení do legislativy REACH se podrobněji probírala témata jako je registrace, vztah mezi nařízeními REACH a CLP, sdílení údajů a práce v SIEF, náklady na registraci, přehled a funkce důležitých IT nástrojů a vyhledávání potřebných informací o chemických látkách. Během semináře i v jeho závěru přednášející odpovídali na celou řadu konkrétních dotazů.

Další workshop se stejnou obsahovou náplní je naplánován na 21. 9. 2016 a zaregistrovat se můžete již nyní. Přihlášení na workshop probíhá pouze elektronicky na adrese ReachSpektrum.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí