zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V M. Boleslavi přibývají další podzemní kontejnery na odpad

04.08.2016
Odpady
Urbánní ekologie
V M. Boleslavi přibývají další podzemní kontejnery na odpad

V Mladé Boleslavi přibývají podzemní kontejnery na směsný i tříděný odpad, tentokrát u Zaluženské ulice. Město plánuje další dvě stanoviště kontejnerů, a to u Smetanovy ulice v blízkosti třídy T. G. Masaryka a připravuje se také projekt na stanoviště na severním sídlišti za Triem. Na webových stránkách města o tom informoval mluvčí mladoboleslavské radnice Pavel Šubrt.

Celkem tak bude ve městě už deset zařízení, která nahrazují klasické kontejnery na odpadky. Mladá Boleslav s počtem podzemních kontejnerů patří mezi nejaktivnější města v ČR. Do kontejnerových stanovišť investuje několik milionů ročně.

Instalace kontejnerů u Zaluženské ulice začala dnes ráno, pomocí autojeřábu zde bude celkem umístěno pět kontejnerů, z toho dva na komunální odpad, další na sklo, papír a plast. "Zatímco v minulých letech se investovalo především do severního sídliště, nyní město ve větším záběru cílí i na tuto lokalitu," uvedl mladoboleslavský radní Miloslav Neuman (ODS). Nyní také v ulici probíhá nyní úprava jednoho vnitrobloku a připravuje se venkovní sportovní areál u 5. základní školy.

Město nedávno investovalo do opravy a zateplení fasády této školy, poblíž vznikla nová sportovní hala a parkoviště pro více než 60 aut.

Budování podzemních kontejnerů plánují také další středočeská města, například Kutná Hora, Kladno nebo Kolín. Často na ně chtějí získat evropské dotace.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
13
12. 2019
13.12.2019 - Seminář, školení
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí