zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Neznámý vandal zapálil hmyzí hotely v Bohnicích a Kobylisích

30.07.2016
Šlendryján
Neznámý vandal zapálil hmyzí hotely v Bohnicích a Kobylisích

Neznámý vandal zapálil hmyzí hotely v Praze 8. Nejprve lehlo popelem útočiště pro hmyz poblíž dětského hřiště U Pentlovky v Bohnicích, následně další u Ďáblického jezírka v Kobylisích. Informovala dnes radní pro životní prostředí Anna Kroutil (ANO). Případ řeší policie.

Místní radnice před časem pořídila celkem osm hmyzích hotelů, které slouží jako domov a místo pro rozmnožování hmyzu. V případě požáru v Kobylisích vyšetřovatelé potvrdili, že vznikl úmyslně. "Je to nepochopitelné barbarství. Lidé mají hmyzí hotely velice rádi a máme na ně jen pozitivní ohlasy. Zničený hmyzí hotel v dohledné době nahradíme," uvedla radní. Po předchozích špatných zkušenostech nechala radnice hmyzí příbytky pojistit. Nové hotely ale umístí jinde než dosud.

Hmyzí hotel tvoří dřevěná konstrukce vyplněná různými druhy přírodních materiálů, které svou strukturou připomínají přirozený úkryt. Slouží především samotářským druhům hmyzu, které jej využívají pro zazimování, jako úkryt, případně pro kladení vajíček a kukel. Obyvateli hmyzího hotelu jsou včely samotářky, samotářské vosy, zlatěnky, škvoři nebo slunéčka.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí