zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Havlíčkův Brod: Praktický rádce jak chránit životní prostředí

21.08.2016
Urbánní ekologie
Havlíčkův Brod: Praktický rádce jak chránit životní prostředí

Zdravé město Havlíčkův Brod distribuovalo do všech domácností ve městě i v místních částech již 4. vydání Praktického rádce - Jak chránit životní prostředí v Havlíčkově Brodě. Publikace formou jednoduchých otázek a odpovědí podává ucelený soubor informací k jednotlivým problémům týkajících se životního prostředí, se kterými se téměř denně setkáváme. Cílem obsahu je napomoci občanům řešit vzniklé problémy na správném místě a s dostatečnou pružností.

Pro lepší orientaci je text členěn na kapitoly podle jednotlivých systémových celků v oblasti životního prostředí, jako jsou odpady, voda, ovzduší, zeleň, zvířata atd. Publikace je zaměřena na znalost určitého právního minima či právního povědomí v oblasti životního prostředí. V neposlední řadě je pak jistým způsobem výzvou k většímu zájmu o naše okolí i výzvou k neformální účasti na věcech veřejných.

Distribuce příručky proběhla v rámci projektu "Ekologická výchova v Havlíčkově Brodě" a byla uskutečněna za finanční podpory Kraje Vysočina v rámci grantového programu z Fondu Vysočiny ,,Životní prostředí 2015".

Kontakt: Marie Kudrnová
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí