zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Firma SATES MORAVA navezla 2 tisíce tun odpadu na lesní pozemek. Dostala pokutu 350 tisíc korun

16.08.2016
Odpady
Šlendryján
Firma SATES MORAVA navezla 2 tisíce tun odpadu na lesní pozemek. Dostala pokutu 350 tisíc korun

Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Olomouci uložili pokutu 350 tisíc korun společnosti SATES MORAVA spol. s r.o. Tato stavební firma neoprávněně navezla na pozemek v katastru obce Zábešní Lhota na Přerovsku přes dva tisíce tun stavebních a demoličních odpadů. Nebylo to přitom první porušení zákona o odpadech, kterého se tato společnost dopustila.

Firma byla samotným původcem odpadu a místo, kam ho v roce 2014 navezla, nebylo ze zákona pro nakládání s odpady určeno. ,,Jednalo se o lesní pozemek, u nichž platí obecná zásada, že si každý musí počínat tak, aby nebyly ohrožovány nebo poškozovány," uvedl Radek, Pallós, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Olomouci. Inspektoři prokázali, že navezený odpad pocházel převážně z rekonstrukce ulic Losertova a Palackého v Lipníku nad Bečvou, kterou firma SATES MORAVA prováděla. U této stavby také nevedla průběžnou evidenci o odpadech a nakládání s nimi. Nepodala ani hlášení o druzích a množství odpadů.

,,Při stanovení výše pokuty jsme zohlednili, že se nejednalo o první porušení zákona o odpadech, kterého se tato firma dopustila. Už v roce 2012 jsme jí uložili pokutu 90 tisíc korun za nakládání se 180 tunami odpadu na místě, které k tomu nebylo určené. Proto nyní následovala sankce vyšší," uvedl Erik Geuss, ředitel ČIŽP.

Společnost SATES MORAVA se proti pokutě 350 tisíc odvolala, ministerstvo životního prostředí však odvolání zamítlo a rozhodnutí ČIŽP potvrdilo.

SATES MORAVA.jpg

SATES MORAVA 2.jpg

3.8.2016 - Jana Jandová

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí