zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Bez masivních investic do rozvodné sítě hrozí Istanbulu rozsáhlé blackouty

16.08.2016
Energie
Bez masivních investic do rozvodné sítě hrozí Istanbulu rozsáhlé blackouty

Ministr energetiky a přírodních zdrojů Berat Albayrak na své cestě ze summitu zemí G20 uvedl, že Istanbulu hrozí v dohledné době tří až pěti let masivní blackouty, pokud vláda nebude masivně investovat do rozvodné sítě.

Marmarská oblast, do které Istabul spadá, pokrývá celou jednu třetinu spotřeby Turecka.

Vláda v následujícím období vypíše nové tendry, aby postupně navýšila podíl místních uhlených zásob na elektrické produkci země, dodal Albayrak.

"Někdo může tvrdit, že se Turecko obrací k produkci energie z uhlí, zatímco ostatní svět se zaměřuje na obnovitelené zdroje. Nutno však podotknout, že využití místních uhelných zásob (na celkovém energetickém mixu) dosahuje v Turecku 13 %, což je mnohem méně než světový průměr 35-40 %, dodává ministr. Cílem by pak dle něj mělo být vybudování nových uhlených elektráren o celkové velikosti více než 4000 MW.

Vláda dále dodává, že 85 % elektrické infrastruktury Turecka bude v příštích 5 letech modernizováno. Tyto investice by se měly pohybovat v řádu 18 mld TL. (1TL = 8,4 CZK, poznámka zahraniční kanceláře)

Blíže: http://www.hurriyetdailynews.com/istanbul-could-face-electricity-cuts-if-big-investments-not-made-minister.aspx?pageID=238&nID=101222&NewsCatID=348

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Istanbulu.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí