zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kampaň Víte, kdo uklízí Vaši ulici?

31.08.2016
Odpady
Urbánní ekologie
Kampaň Víte, kdo uklízí Vaši ulici?

Praha 7 v květnu spustila kampaň zaměřenou na úklid ulic a veřejných prostranství. Pilotní díl kampaně je věnován Řezáčovu náměstí a přilehlým ulicím. Cílem projektu ,,Vím, kdo uklízí moji ulici" je představit občanům konkrétního člověka, který uklízí v okolí jejich domovů, přiblížit jim průběh úklidu a více je zapojit do udržování čistoty a pořádku.

,,Stále se snažíme hledat ještě další cesty, jak zlepšit čistotu ulic v Praze 7. Změnili jsme systém ručních úklidových prací. Každá lokalita má teď svého uklízeče, kterého v rámci kampaně představujeme našim občanům. Vycházíme z toho, že pokud známe člověka, který po nás uklízí, nechceme mu přidělávat práci. Uklízeč bude mít k dispozici telefon a číslo bude rovněž zveřejněno. Lidé ho budou moci kontaktovat a řešit s ním konkrétní situace," uvedl Jan Čižinský, starosta Prahy 7.

Pro pilotní fázi projektu městská část vybrala Řezáčovo náměstí a přilehlé okolí. Od května zde budou vyvěšeny letáky s fotkou, jménem a telefonem uklízeče, který se v této lokalitě stará o čistotu a pořádek.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí