zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ukončení provozování FVE a vypořádání s kolektivním recyklačním systémem

12.09.2016
Solární energie
Ukončení provozování FVE a vypořádání s kolektivním recyklačním systémem

... rád bych se zeptal, jak je to s recyklačním poplatkem v případě, že musím ukončit provozování FVE a elektrárnu ze střechy odklidit. Mám zaplacené 3 platby z 5 a zajímalo by mě, jestli po zrušení FVE povinnost platit přetrvává či zaniká ...

,,V okamžiku, kdy budete likvidovat a ukončovat svoji FVE, je nutné, abyste se obrátil na kolektivní systém, kde jste registrovaný (kam platíte).
Podle kolektivního systému se může fáze drobně odlišovat, ale předpokládal bych, že příslušný kolektivní systém bude chtít doplatit celou výši recyklačního poplatku a poté provede vlastní recyklaci (to může nějakou dobu v měsících trvat, dle nashromáždění dostatečného počtu panelů) a pak provede finální vyúčtování. Kde Vám buď vrátí peníze nebo doplatíte.
U některého kolektivního systému máte dokonce možnost si říci (kde, u koho, kolik) kde chcete nechat panely zrecyklovat. Svým rozhodnutím tak přímo ovlivňujete výši nákladů.

Pouhé zrušení FVE ještě tedy neznamená automatické přerušení povinnosti doplatit recyklační poplatky, kteréž jsou určené pro recyklaci FV panelů, častěji souvisí se skutečným koncem životnosti panelů a nesouvisí s pouhým odmontováním panelů ze střechy. FV panely můžete totiž nadále dále provozovat v jiném zapojení nebo na jiném místě."

Zdroj: Česká fotovoltaická asociace, o.s.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
22
4. 2021
22.4-16.5.2021 - Festival, slavnost
Brno a okolí
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí