zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Bohumín chystá hru na podporu třídění odpadu

14.09.2016
Odpady
Urbánní ekologie
Bohumín chystá hru na podporu třídění odpadu

Bohumín na Karvinsku chystá ekologicky zaměřenou hru Třiď a bav se, která má napomoci třídění odpadů ve městě. Soutěž na principu geocatchingu zavede hráče na sto známých i méně známých míst ve městě, kde bude ukryta speciální schránka s tričkem v některé z barev separačních kontejnerů, řekla ČTK mluvčí radnice Lucie Kolková.

Hra, která začne v polovině září, potrvá šest týdnů a má upozornit na potřebnost třídění odpadů. "Jako ústřední motto celé soutěže jsme zvolili slovní hříčku Páruj se - separuj. Chceme tím poukázat na to, že s podporou jde třídění odpadu mnohem líp, stejně tak i luštění hádanek a hledání pokladu," uvedl místostarosta Lumír Macura.

Ve městě je podle něj zhruba 130 míst, kde jsou kontejnery určené pro třídění odpadu. Cílem hry je přimět ke třídění i obyvatele, kteří odpad zatím neseparují. Bohumín s 22.000 obyvateli přitom už nyní patří v regionu k městům, jehož obyvatelé třídí odpad nejlépe. "Přepočítáno na hlavu připadlo vloni na každého Bohumíňáka 42 kilogramů vytříděného odpadu. Díky tomu se stal druhým nejlepším třídičem v Moravskoslezském kraji. Porazil dokonce všechna velká statutární města," uvedla mluvčí.

První série zašifrovaných vědomostních hádanek odkazujících na místo úkrytu bude zveřejněna v pátek 16. září. "Po jejím rozluštění se pak lidé mohou pustit do lovu ukrytých schránek s originálními tričky," řekla Kolková. Ekologickou hru na podporu separace odpadu ukončí v sobotu 29. října akce v Hobbyparku.

"Na děti i rodiče čekají různá vystoupení, atrakce, hry a soutěže. K vidění bude speciální technika, nebude chybět třeba popelářský vůz a lidé budou moci absolvovat komentovanou prohlídku separační linky. Rozdávat se budou i speciální tašky na separaci," doplnila Kolková. Nálezci triček se pak zapojí do slosování o ceny.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí