zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Skutečné hvězdy přichází do Českých Budějovic

19.09.2016
Příroda
Ekologická dovolená, cestování
Skutečné hvězdy přichází do Českých Budějovic
  • Úchvatné filmy o životním prostředí z celého světa
  • Bohatý doprovodný program
  • Národní parky nejen v ČR s náměstkem státní správy NP Šumava
  • Důležitost odpovědného podnikání s Ivanou Pokornou z KPMG

Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ekotopfilm odstartuje svůj první ročník v Českých Budějovicích. Ve dnech 21. a 22. 9. se uskuteční v Kulturním domě Vltava.

Festivalové dopoledne je v rámci Junior festivalu věnováno mladým divákům. Kromě zajímavých krátkých filmů na ně čeká i doprovodný program. V zábavných aktivitách a soutěžích se dovědí, jak a proč třídit odpad.

V odpoledních a večerních hodinách cílí festival na širokou veřejnost. Program středečního odpoledne zahájí od 16:00 přednáška na téma odpovědné podnikání, která ukáže, jak společenská odpovědnost a dlouhodobá udržitelnost napomáhá k úspěšnému podnikání. Čtvrteční beseda se dotkne místního tématu Národního parku Šumava o tom, jak by se park mohl do budoucna více otevřít lidem a turistice.

Z filmové nabídky se návštěvníci mohou těšit například na francouzský snímek Lidské tělo: Mikroskopické safari o tom, že zajímaví tvorové a organismy nežijí pouze v přírodě, ale i v našem těle nebo na film Pouštní růže na aktuální téma sužující celý svět - sucho. Čtvrteční filmy ukáží krásné obrazy přírody: rakouských Alp (Jak se zrodil prales), exotického Madagaskaru (Baobaby mezi souší a mořem) či život sněžných opic v Japonsku (Sněžné opice).

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí