zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Badatelské šapitó v Praze 8

07.10.2016
Příroda
Klimatické změny
Badatelské šapitó v Praze 8

Tým CI2, o. p. s., prezentoval obyvatelům Prahy téma ochrany klimatu a související procesy fungování přírodních ekosystémů v praxi. Na farmářských trzích v Praze 8 jsme 24. 9. 2016 připravili stánek s badatelským programem pro děti i dospělé, který se setkal s velkým zájmem návštěvníků. V rámci demonstračních pokusů a pozorování základních prvků ekosystémů byl hlavní důraz kladen na význam půdy a biologicky aktivních ploch, která je mj. nezbytná pro absorpci ekologické a uhlíkové stopy lidských činností.

Terénní demonstrační stánek CI2, o. p. s., bude součástí volnočasového programu v rámci Karlínských farmářských trhů také v sobotu 8.10. 2016. V tento den také proběhne související vycházka do vybraných přírodních lokalit Prahy 8 určená pro děti a rodiče. Program této akce je zaměřen na poznávání přírodních zákonitostí a význam zeleně pro biodiverzitu a klima ve městě.

Všechny tři akce jsou součástí projektu ,,Příroda, klima a my: Badatelské šapitó", který je finančně podpořen Městskou částí Praha 8.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí