zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Poruba začne budovat podzemní kontejnery na odpad

26.10.2016
Odpady
Urbánní ekologie
 Poruba začne budovat podzemní kontejnery na odpad

Ostravský městský obvod Poruba začne v tomto týdnu budovat podzemní kontejnery na odpad. Velkoobjemové nádoby budou zatím umístěny na čtyřech místech městské části. Pojmou až třikrát více odpadů než běžné plastové kontejnery na komunální odpad. Obvod si od jejich budování slibuje i větší čistotu v daných lokalitách, řekl dnes ČTK mluvčí radnice Martin Otipka.

Devatenáct podzemních kontejnerů bude umístěno na náměstích Jana Nerudy a Antonie Bejdové, v Nálepkově ulici a v lokalitě u Hlavní třídy. "Stávající kontejnery budou nahrazeny moderními podzemními, ze kterých nebude možné tahat odpadky a rozhazovat je po okolí," uvedla místostarostka Zuzana Bajgarová (ANO).

Na sběrných místech budou umístěny čtyři až šest podzemních kontejnerů určených na směsný odpad, na papír, sklo a plasty. Vybudování podzemních nádob na odpad přijde obvod bezmála na 3,4 milionu korun, přičemž většinu nákladů pokryje z evropských peněz.

"Budou to jakési kryté betonové vany, do kterých budou vloženy nádoby zhruba třikrát větší než stávající plastové kontejnery. Podle toho, kolik odpadu se v příslušné lokalitě produkuje, a podle možností daného místa se volil počet nádob na směsný odpad," uvedla vedoucí oddělení projektů a veřejných zakázek Jarmila Holušová.

Práce by měly být dokončeny v listopadu a obvod počítá s tím, že v budoucnu stejný typ kontejnerů nechá vybudovat i jinde. Podzemní kontejnery začal před dvěma lety využívat i centrální městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz. Podle mluvčí radnice Jany Pondělíčkové se jejich zřízení osvědčilo. "Určitě se zlepšilo okolí kontejnerů. V lokalitách je podstatně větší pořádek, protože kontejnery není možné vybírat a rozhazovat u nich odpadky," uvedla Pondělíčková.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí