zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce z EU

02.11.2016
Obecné
Krátce z EU

Parlament žádá limity pro transmastné kyseliny

Členové Evropského parlamentu na dnešním plenárním zasedání přijali usnesení, ve kterém požadují, aby EU stanovila povinné limity na obsah průmyslově vyráběných transmastných kyselin (TFA) v potravinách. Tyto kyseliny zvyšují riziko kardiovaskulárních nemocí, neplodnosti, cukrovky a obezity a jsou používané zejména v levnějších potravinách. Europoslanci žádají Komisi, aby co nejdříve, a ideálně do dvou let, představila návrh, který by stanovil maximální povolený limit TFA v potravinách.

Komise schválila německou podporu kogeneračních jednotek

Evropská komise dnes shledala, že jsou německé plány na podporu vysoce účinných kogeneračních jednotek v souladu s pravidly EU o státní podpoře. Na jedné straně podporují energetickou účinnost a nižší emise CO2, na straně druhé vedou k lepšímu zapojení kogeneračních jednotek do vnitřního trhu s elektřinou. Komise však zároveň zahájila hloubkové šetření slev pro určité uživatele z příplatků uložených na financování podpory.

Chytrý průmysl potřebuje flexibilní regulatorní prostředí


Dnes se v Bratislavě konalo Investiční fórum, které se zaměřilo na oblast tzv. ,,chytrého průmyslu". V rámci summitu uvedl generální ředitel Konfederace evropského podnikání BusinessEurope Markus J. Beyrer, že množství investic plynoucích do chytrého průmyslu bude záležet na regulatorním rámci, který pro tuto oblast v EU vytvoříme. Vzhledem k tomu, o jak dynamickou oblast se jedná, je podle Beyrera nutné vytvořit flexibilní regulatorní prostředí, které bude chytrý průmysl podporovat, místo toho aby brzdilo jeho rozvoj.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí