zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Praha 5 hledá firmu, která zanalyzuje motolskou skládku

06.12.2016
Odpady
 Praha 5 hledá firmu, která zanalyzuje motolskou skládku

Praha 5 vypsala výběrové řízení na výběr firmy, která vypracuje analýzu rizik motolské skládky. Firma zároveň provede monitoring skládky. ČTK to sdělila mluvčí Prahy 5 Helena Šmídová. Na kolik práce vyjdou a kdy budou hotovy, zatím není jasné. Skládku měla na starosti firma Ekomotol, která dostala před asi dvěma lety výpověď z nájmu. Skládka se rozkládá na území asi 15 hektarů.

"V této chvíli probíhá dvoukolová soutěž na dodavatele zakázky vypracování analýzy rizik, studie proveditelnosti, monitoring a projektový manažer pro Motolskou skládku. Praha 5 očekává vybrání dodavatele prací v prvním čtvrtletí příštího roku," uvedla Šmídová.

Náklady samotné rekultivace skládky podle Šmídové nelze nyní vyčíslit. "Vše závisí na návrhu odvíjejícího se ze soutěže a následné projektové dokumentace," uvedla. V rámci řešení se Praha 5 chystá spolupracovat s magistrátem.

Firma Ekomotol měla pozemek o rozloze 15 hektarů pronajatý od roku 2004, v roce 2014 dostala výpověď. Za nájem radnice inkasovala 100 korun ročně. Smlouva byla uzavřena za vlády kontroverzního exstarosty Milana Jančíka (tehdy ODS). Skládka je nyní v havarijním stavu, je staticky narušena a je nutné ji sanovat. Kdo opravu zaplatí, není jasné.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí