zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Slaný chystá velké úpravy největší městské zelené plochy

09.01.2017
Urbánní ekologie
Slaný chystá velké úpravy největší městské zelené plochy

Slaný chystá velké úpravy největší městské zelené plochy, lesoparku Háje. Chce rozšířit možnosti jeho využití, například pro různé sportovní aktivity. Město v prosinci uspořádalo debatu s obyvateli, nyní nechá zpracovat studii. ČTK to dnes řekl starosta Slaného Martin Hrabánek (ODS).

Studie zahrnující část podnětů obyvatel ještě nebude závazná. "Na základě ní uděláme další setkání, kde chceme občanům vysvětlit další možnosti," uvedl starosta. Potom město nechá na úpravy zpracovat projekt.

Hlavní část úprav, které mohou vyjít až na několik milionů korun, je naplánována na rok 2018, pokud by ale byla možnost získání dotací na některý z prvků, není podle starosty vyloučeno, že první úpravy začnou už letos.

Lesopark nyní ve Slaném využívají lidé k procházkám a venčení psů. Kromě klidové zóny je v něm poptávka po sportovištích a místech s aktivitami pro děti. Přibýt by tak v části parku mohla například fit stezka (přírodní běžecká dráha, kde mohu být i přírodní překážky), lanové aktivity, ale třeba i sociální zařízení.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí