zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Veselí nad Moravou zateplí díky dotacím dům dětí i školu

10.01.2017
Ekologické vzdělání a výchova
Urbánní ekologie
Vytápění, zateplení
Veselí nad Moravou zateplí díky dotacím dům dětí i školu

Radnice ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku letos za 10,5 milionu korun zateplí domov dětí a mládeže a budovu mateřské školy v části Zarazice. ČTK to dnes sdělila mluvčí Veselí Petra Pavková. Kromě toho upraví za tři miliony korun Masarykovu třídu a park Petra Bezruče. Na všechny tři projekty získalo město dotace z evropských a státních titulů.

Celková cena zateplení budovy domu dětí je kolem 8,5 milionu korun. "Dotace činí 3,4 milionu korun, spoluúčast města je přes pět milionů," uvedla Pavková. Podle místostarosty Petra Koláře (TOP 09) se práce uskuteční zejména v létě, aby co nejméně narušily provoz domu dětí.

To platí i u mateřské školy v Zarazicích. "Náklady jsou zhruba 1,8 milionu korun. Dotace přesáhla půl milionu korun, zbytek zaplatí město," uvedla Pavková.

Cena ale podle ní nemusí být konečná. "Ceny jsou rozpočtové, a proto se mohou veřejnou soutěží ještě změnit. Od úprav školky a domu dětí očekáváme snížení energetické náročnosti budov," uvedla mluvčí.

Kromě toho město plánuje úpravy Masarykovy třídy a parku Petra Bezruče u městského úřadu. "Získali jsme dotaci skoro 1,8 milionu korun, 1,2 milionu korun dáme ze svého," dodala Pavková.

Veselí nad Moravou leží v těsném sousedství Zlínského kraje. Žije v něm 11.500 obyvatel. Město ročně hospodaří s rozpočtem kolem 200 milionů korun.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí