zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vychází brožura o přírodních hodnotách údolí Rudolfovského potoka

21.01.2017
Příroda
Vychází brožura o přírodních hodnotách údolí Rudolfovského potoka

V nejbližší době vyjde pro širokou veřejnost brožurka o přírodních hodnotách v údolí Rudolfovského potoka zpracovaná zapsaným spolkem Náš domov, která vychází s podporou Jihočeského kraje prostřednictvím Jihočeské centrály cestovního ruchu a také se připravuje informační tabule.

Brožura v počtu výtisků 3 tisíce kusů v mnoha ohledech navazuje na biologický průzkum této lokality, do kterého se z velké části zapojili také místní obyvatelé. Seznámí zájemce se stručnou historií území ohledně těžby stříbrné rudy a úpravnictví, geologickou stavbou, faunou, flórou a přírodními zajímavostmi údolí. Text doprovázejí desítky fotografií, včetně unikátních záběrů z dronu. Autoři textů a fotografií je z velké většiny poskytli zdarma, za což jim patří velké poděkování. Totéž platí i pro připravovanou informační tabuli, pro kterou poskytlo pozemek před vstupem do údolí Děkanství u kostela sv. Mikuláše České Budějovice. Osazení tabule se plánuje na jaře roku 2017.

,,Brožury budou zdarma k dispozici např. v Hornickém muzeu v Rudolfově, Turistickém informačním centru v Českých Budějovicích a budou poskytnuty také okolním obcím, aby mohly propagovat krásnou přírodu v okolí. Takových míst, jako je údolí Rudolfovského potoka, je v krajině kolem krajské metropole díky masivní zástavbě čím dál méně a pokud je ztratíme, těžko se je podaří v původní kráse obnovit. Pokud se nám podaří zachovat údolí v současném stavu, příští generace to jistě v budoucnu ocení. Krajinu našeho domova je třeba chránit, protože příroda se sama neubrání. Snad i toto je jedna z cest, jak si uvědomit hodnoty, které zde máme. Jde o naši krajinu, náš domov, naši vlast, kterou máme rádi", říká Jaroslav Valevský ml. z Našeho domova

Jihočeská centrála cestovního ruchu zajistí prezentaci propagačního materiálu "Údolí Rudolfovského potoka" na významných mezinárodních i regionálních veletrzích cestovního ruchu (např. REGIONTOUR Brno, HOLIDAY WORLD Praha, ITF SLOVAKIATOUR Bratislava, INFOTOUR&CYKLOTURISTIKA Hradec Králové).

Na konci brožurky a na informační tabuli lze také nalézt znaky většiny okolních obcí a měst sousedících s údolím a dalších subjektů, kteřé podpořily zachování údolí Rudolfovského potoka v současném stavu a registraci rVKP Rudolfovský lom.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí