zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Reuters: Třem firmám na recyklaci baterií hrozí v EU pokuta

03.02.2017
Recyklace
Šlendryján
Zpětný odběr
Reuters: Třem firmám na recyklaci baterií hrozí v EU pokuta

Firmám Ecobat Technologies, Campine a Recylex, které se v Evropské unii věnují recyklaci použitých baterií, hrozí od Evropské komise (EK) pokuta za účast v kartelu. Uvedla to dnes agentura Reuters, která se odvolává na informované zdroje. Účastníkem kartelu byla také společnost Johnson Controls International, ta však nebude potrestána, protože komisi na kartel upozornila.

Komise již v červnu 2015 obvinila pět firem, že se domlouvaly na cenách za likvidaci olověných baterií v Belgii, Francii, Německu a Nizozemsku. Na této činnosti se údajně podílely během tří let do roku 2012. Názvy firem komise nezveřejnila a později jednu z nich vyřadila.

Mluvčí EK Ricardo Cardoso zprávu agentury Reuters odmítl komentovat. Ecobat neměl ke zprávě bezprostřední komentář, zatímco firmy Recylex a Johnson Controls uvedly, že probíhající vyšetřování nemohou komentovat. Společnost Campine na žádost o komentář nereagovala.

Za porušení antimonopolních pravidel EU mohou firmy dostat pokutu, která odpovídá až deseti procentům jejich ročního obratu.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí