zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Litoměřice: Projekty na podporu rozvoje šetrné dopravy a energetiky

08.02.2017
Energie
Ekologická auta
Urbánní ekologie
Litoměřice: Projekty na podporu rozvoje šetrné dopravy a energetiky

Litoměřičtí mají další důvod k radosti. Město získalo prostřednictvím dotací více než dva miliony korun na realizaci dlouhodobých strategických cílů v oblasti rozvoje udržitelné dopravy a energetiky. Ty přispějí zejména k dalším systémovým úsporám energie a připraví město na současné i budoucí výzvy v zajištění kvalitní mobility pro všechny obyvatele.

Prvním projektem podpořeným z Národního programu životního prostředí 970 tisíci korunami je projekt MobiLitA 21 - Udržitelná doprava pro Litoměřice 21. století. ,,Zaměřuje se na vybrané aspekty dopravy v Litoměřicích a zjištění, jak se obyvatelé města dopravují, jaké dopravní prostředky používají či kolik cest za určité období uskuteční," informoval místostarosta Karel Krejza. Jde o průzkum dopravního chování, který poskytne klíčová data pro tvorbu dlouhodobé dopravní strategie tak, aby doprava byla dostupná všem a odpovídala potřebám různých skupin obyvatel a byla zároveň šetrná k životnímu prostředí.

Na to se zaměřuje druhá klíčová analýza, tzv. rozptylová studie, která poskytne informace o znečištění ovzduší pocházejícího z dopravy. ,,V rámci projektu, který byl zahájen v září a skončí v březnu roku 2018, pak proběhnou také kulaté stoly, diskuzní fóra a kampaně zaměřené nejen na dopravu," dodal Antonín Tym z útvaru strategického plánování a udržitelného rozvoje Celkové náklady na realizaci dosáhnou 1,2 milionu korun.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí