zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Únorová Priorita představuje nové i chystané výzvy z OPŽP i NPŽP

24.02.2017
Obecné
Voda
Únorová Priorita představuje nové i chystané výzvy z OPŽP i NPŽP

Podporovány tentokrát budou mimo jiné i projekty na efektivní udržení vody v krajině. Dotace může být až 100procentní...

Zajímavou výzvu nabízí Národní program Životní prostředí, a sice pro všechny inovativní projekty v oblasti životního prostředí. Šanci získat dotaci mají v tomto případě všichni průkopníci, kteří předloží projekty, jež využívají jiné než konvenční postupy a technologie.

Uprostřed Priority je k dispozici leták určený malým obcím, který shrnuje všechny aktuální výzvy z Národního programu Životní prostředí i stejnojmenného operačního programu, včetně právě připravovaných výzev. Leták lze z Priority snadno vytrhnout, anebo si ho vytisknout z PDF.

V textu Libora Dorňáka z Ministerstva životního prostředí se čtenáři dočtou o integrovaných nástrojích v Operačním programu Životní prostředí. Součástí textu je i harmonogram výzev v této oblasti pro letošní rok. Podle Libora Dorňáka je jejich cílem aktivizovat venkov zdola nahoru, to jest umožnit lokálním komunitám, aby společnými silami samy určily své rozvojové cíle, priority a prostředky, jak jich dosáhnout.

Zajímavé čtení přináší reportáž Priority. Zástupkyně Lesů ČR v ní hovoří o tom, že než vybrali firmu na transport vytěžené kleče z obtížně dostupných míst, zadávali veřejnou zakázku natřikrát.

Priorita č. 2/2017

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí