zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Prachatice rozšíří zážitkový areál o naučnou stezku ptačích budek

26.02.2017
Příroda
Ekologická dovolená, cestování
Prachatice rozšíří zážitkový areál o naučnou stezku ptačích budek

O naučnou stezku ptačích budek rozšíří Prachatice zážitkový areál, který nyní nabízí několik aktivit. Stezka zároveň připomene žijícího rodáka Bohuslava Nauše, někdejšího inspektora ochrany přírody. Vzniknout by měla příští rok, předběžný rozpočet je kolem 160.000 korun. ČTK to dnes řekl starosta Prachatic Martin Malý (Nezávislí).

Naučná stezka nabídne 15 budek společně s informacemi o tom, kde jaký pták hnízdí. "Bohuslav Nauš je významný rodák, napsal řadu publikací z geologického pohledu, má rozsáhlé, obrovské sbírky kamenů a zaobíral se i přírodou jako takovou," řekl starosta.

Stezka vznikne v místě, kde je již geopark, obora lesních zvířat a kde vznikne trialová dráha, areál lesních her nebo zážitková stezka víly Majolenky. "Krásně tak doplní všechny aktivity v této oblasti," řekl Malý. Náklady na stezku odhadl na 160.000 korun, město podle něj požádá o dotaci kraj nebo stát.

Prachatice, kde žije 10.935 obyvatel, loni hospodařily s přebytkem zhruba 20 milionů korun. Jde o neauditované číslo. Koncem ledna schválili zastupitelé nový územní plán. Pro nové byty a domy počítá s plochou 56 hektarů, rozšíří se průmyslová zóna.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí