zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Češi v čele koalice proti palmovému oleji

04.03.2017
Zemědělství
Češi v čele koalice proti palmovému oleji

V těchto dnech oficiálně vznikla Mezinárodní koalice proti palmovému oleji - Palm Oil Watch International. Zajímavostí je, že za jejím založením stojí Češi - z Koalice proti palmovému oleji (KPPO).

"Češi začínají být ochranářskou velmocí a mají být opravdu na co hrdí," chválí Martina Skohoutilová, nadnárodní koordinátorka nově založené koalice. "Rozsah ochranářských aktivit, na kterých se Češi podílejí, je už teď opravdu velký a nedotýká se zdaleka jen pralesů," potvrzuje přední český primatolog a zároveň jedna z vůdčích osobností v boji proti palmovému oleji dr. Stanislav Lhota. On sám kromě šíření osvěty o dopadech produkce palmového oleje aktivně chrání unikátní přírodu Indonésie.

V této části světa působí například i tým dalšího člena Koalice Františka Příbrského, koordinátora organizace The Kukang Rescue Program, z.s.. "Jedněmi z mnoha obětí destrukce pralesů jsou i noční poloopice outloni váhaví. Snažíme se zejména osvětou místních lidí přispět k tomu, aby si outloně zdejší ani evropští obyvatelé nepořizovali jako domácí mazlíčky, ale také jim ukazujeme, jaké škody způsobuje celosvětově rostoucí poptávka po palmovém oleji," vysvětluje František Příbrský.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí