zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Filmový festival Ekotopfilm v Plzni

06.03.2017
Ekologická dovolená, cestování
Filmový festival Ekotopfilm v Plzni
  • Nejlepší filmy o udržitelnosti života na zemi z celého světa
  • Beseda s členy Rysích hlídek & Fóra ochrany přírody
  • Vstup ZDARMA


13. a 14. března v DEPO2015 od 16:00

V říjnu proběhl v Praze úplně poprvé festival Ekotopfilm, na kterém mezinárodní porota vybrala z 81 dokumentárních filmů z 23 zemí a 6 kontinentů ty nejlepší. Ty teď přijíždí i do Plzně

První festivalový den je na programu od 18:00 beseda s členy Rysích hlídek Hnutí DUHA o návratu divokých šelem do české přírody, kteří vysvětlí, proč se jich nemusíme bát a proč bychom za jejich přítomnost měli být rádi. Se zvířaty se ovšem setkáme nejen v hlubokých lesích, ale i ve městech, ve kterých žijeme. Tématem souladu lidí s přírodou se bude v úterý od 18:00 zabývat beseda Fóra ochrany přírody Darwinova laboratoř kolem nás aneb zázraky městské přírody.

Z filmové nabídky na vás v pondělí čeká například španělský snímek Život v plamenech plný adrenalinu točený uprostřed požárů v Andalusii nebo dechberoucí záběry krás pralesa dokumentu Jak se zrodil prales - nikoli ale v Brazílii či Indonésii, ale v sousedním Rakousku. Na programu je i několik kratších filmů, například fascinující Žijeme pod vodou, kde korálům pomáhá k přežití elektřina! A poetický animovaný film Můj děda byl třešňový strom zasáhne jak dětské, tak dospělé publikum.

Třešničkou čtvrtečního programu je vítězný snímek Vaření z odpadu, v němž vtipný kuchař David nakoukne do vašich lednic a ze zbytků, které by se vyhodily, vykouzlí hotové speciality. Pobaví a oslní svými dechberoucími záběry a špičkovou filmařskou technikou i dokument Yellowstone, po jehož zhlédnutí budete odcházet, jako byste právě strávili hodinu uprostřed amerického národního parku. Festivalový večer zakončí napínavý výlet do divočiny ve filmu Lidské tělo: mikroskopické safari, nikoli ovšem v přírodě, ale přímo v našem těle.

Těšíme se na Vás!

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí