zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Internetoví šmejdi straší důvěřivé lidi pomocí hororů o parazitech

05.03.2017
Šlendryján
Zdraví
Internetoví šmejdi straší důvěřivé lidi pomocí hororů o parazitech

Situace se v poslední době nelepší a je na čase proti těmto praktikám tvrdě zasáhnout a varovat veřejnost..

S kolegy parazitology již delší dobu bojujeme proti lživé kampani "moderních léčitelů", kteří vyvolávají paniku ohledně parazitů a nabízejí údajné "přístroje" či dokonce "léčiva" za pomocí nekalých obchodních praktik. Podrobně jsme o tom psali již dříve v časopise Vesmír (http://vesmir.cz/2015/09/24/pravda-parazitech/). Situace se v poslední době nelepší a je na čase proti těmto praktikám tvrdě zasáhnout a varovat veřejnost. Proto se na Vás obracíme o pomoc se zveřejněním tohoto problému.

Nedávno jsme narazili na lživé články propagující jakýsi lék proti parazitům "Detoxic" vyvinutý údajně u nás. "Momentálně je možné si Detoxic objednat z webových stránek projektu a nikde jinde" http://cz.detoxic.net/rndr/land_Detoxic_CZ/?subid2=U0NCLTEwNy1zc3AtZjY5ZjM4OGEtNDdkNy1kMGZjLWFlOWEtMTQ4NTM2NTIzNS1peWQ4M3l5dy11enE6MDoyNDE4OTc6MDo0Mw%2A%2A&esub=-4A25sMQKuAQL5GgQX5-6VAAKTkQEAAr0aAuY2Aog1AgYBAQAEIZ0eawA&crid=a%3A5050da4f88639beadd802ee8f810dd5a&subacc=Detoxic-CZ_Z&s_trk=CggQsfPlb6aSjxCuvuruBRjzv6PEBSCWwKPEBQ%2A%2A&rid=-4AAAAAAACk5EAAAAAAAAEym-XwwA

Výrobek se opírá o jakési "výsledky klinických testů", které ovšem neexistují, a dále o několik "certifikátů". Na tento výrobek jsme narazili přes články, na které nás upozornila veřejnost a které obsahují záměrně naprosto lživé informace.

Zde uvádím výčet některých naprosto lživých informací z propagačních článků, které hraničí s vyvoláváním paniky a šířením poplašných zpráv (odkazy na ně viz níže):

? 850 tisíc lidí v ČR každoročně umírá kvůli parazitům

? Podle výzkumů až 87% populace hlavního města trpí parazity

? Ministerstvo zdravotnictví zkoumalo potraviny, které se u nás prodávají, a zjistilo se, že 95% všech produktů obsahuje parazity, kteří jsou pro lidi nebezpeční

? Tasemnice mohou způsobit rakovinu

? Odstraněná ledvina zničená rakovinou. V tomto případě bylo onemocnění způsobeno krevními parazity. Statisticky se tito červi nachází v 63-65% populace.

? Mezi prvotní příznaky, které tělu signalizují, že je infikované parazity, patří:
- Zápach z úst
- Alergie (vyrážky, slzavé oči a rýma)
- Časté nachlazení, bolesti v krku, ucpaný nos
- Chronická únava (unavíte se rychle bez ohledu na to, co děláte)
- Časté bolesti hlavy, zácpa nebo průjem
- Bolesti svalů a kloubů
- Nervozita, poruchy spánku a chuti k jídlu
- Kruhy pod očima a pytle pod očima

? Momentálně existuje pouze jeden lék, který nám umožňuje vyčistit tělo od parazitů. Mimochodem, byl vyvinutý právě v ČR.

? Národní institut parazitických onemocnění zjistil novou příčinu halitózy (zapáchajícího dechu): parazitickou infekci. Nedávno dokončená studie potvrzuje, že látky vylučované parazity jsou toxické a vytvářejí vhodné prostředí pro putrefaktivní bakterie v žaludku. Proto lidé, kteří jsou infikováni parazity, mívají zapáchající dech.

V článcích se používají příklady i fotografie, které jsou naprosto mylné, často převzaté (jedná se o případy ze zvířat, nikoliv lidí). Dále se články odkazují na neznámé "odborníky" z neexistujících institucí, např. "Národního institutu parazitologie"

? Marek Musil, Specialista, profesor, předseda Národního institutu parazitologie

? Tento lék proti parazitům se jmenuje Detoxic. Byl vyvinutý ve spolupráci s Národním institutem parazitologie a skupinou nezávislých vědců. Dr. Stanislav Novotný, vědec s více než 30 lety zkušeností, tento projekt vedl. Zkoumali jsme desítky anti-parazitických léků zároveň. Během výzkumu se zjistilo, že Detoxic je nejúčinnějším produktem.

? MUDr. Michael Petr, předseda Národního institutu parazitických onemocnění

Pokusili jsme se v tomto ohledu kontaktovat příslušné úřady jako SÚKL a ČOI, ale zatím to vypadá, že se tomu věnovat příliš nebudou.

Odkazy na "články":

http://dxtrack55.info/rndr/TE_Healthcare_academy_Detoxic_CZ1/?subid2=U0NCLTEwNy1zc3AtMmZkNmY5NWQtNjk5MC01ZGUzLTVkNWEtMTQ4NTk3NjY5NS1peW5jN3l2cC0xazV1OjA6MTk1NjU1OjA6NTA%2A&esub=-4A25sMQKuAQL5GgS0oLuYAALElgEAAr0aAhpBAog1AgYBAQAEKOyH7gA&crid=a%3A9238738b03ab728802e17323510232f1&subacc=TE_Sergey&s_trk=CggrQHNjz5DnfBCYj42EBRji6cjEBSCxi8nEBQ%2A%2A&rid=-4AAAAAAACxJYAAAAAAAAER-E-gwA?EsetProtoscanCtx=ece0148

http://www.vstrackai.com/rndr/Blog_Detoxic_CZ/?subid2=U0NCLTEwNy1zc3AtZjY5ZjM4OGEtNDdkNy1kMGZjLWFlOWEtMTQ4NTM2NTIzNS1peWQ4M3l5dy11enE6MDoyNDE4OTc6MDo0Mw**&esub=-4A25sMQKuAQL5GgQX5-6VAAKTkQEAAr0aAuY2Aog1AgYBAQAEIZ0eawA&crid=a%3A5050da4f88639beadd802ee8f810dd5a&subacc=Detoxic-CZ_Z&s_trk=CggQsfPlb6aSjxCuvuruBRjzv6PEBSCWwKPEBQ**&rid=-4AAAAAAACk5EAAAAAAAAEym-XwwA

http://www.recenzeproduktu.com/detoxic/

Upozorňujeme veřejnost, aby nepodléhala těmto lživým kampaním a nenechala se těmito sděleními vystrašit. Paraziti (protista, helminti) jsou u člověka ve střední Evropě poměrně vzácní, často ani nejsou u zdravého člověka příčinou žádných obtíží a jejich diagnostika prováděná odbornými diagnostickými laboratořemi je velmi přesná. Pokud odborné pracoviště parazita u pacienta nenalezne, parazit se u něj s nejvyšší pravděpodobností skutečně nevyskytuje. V případě zdravotních potíží doporučujeme navštívit lékaře. Důrazně varujeme před neodborným a neschváleným nasazováním léčiv proti parazitům, včetně tzv. mistrovských minerálních roztoků (MMS), konzumací antiparazitik bez doporučení odborného lékaře apod., neboť tyto látky mohou způsobovat závažné zdravotní potíže.

S pozdravem,

RNDr. Roman Kuchta, PhD., vědecký pracovník Parazitologického ústavu Biologického centra AV ČR, tel. 387775488, mobil 776194690, e-mail: krtek@paru.cas.cz

ve spolupráci s ředitelem Parazitologického ústavu BC AV ČR, prof. RNDr. Juliem Lukešem, CSc.,

a doc. RNDr. Olegem Ditrichem, CSc., mobil 722956664, z Jihočeské Univerzity v Českých Budějovicích

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí