zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Cyklostezka mezi Berounem a Srbskem by mohla být znovu otevřena

13.04.2017
Doprava
Ekologická dovolená, cestování
 Cyklostezka mezi Berounem a Srbskem by mohla být znovu otevřena

Cyklostezka mezi Berounem a Srbskem, která byla loni uzavřena kvůli hrozícímu pádu kamenů, by mohla do několika měsíců opět sloužit turistům. Usiluje o to město Beroun společně se Správou Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Český kras. Obě strany jednají o nejnutnějším odstranění kamenů nad cyklostezkou, vyplynulo z vyjádření zástupců radnice i správy CHKO.

"Máme připravenou dohodu, že to budeme řešit společně," potvrdil dnes ČTK vedoucí Správy CHKO Český kras František Pojer. Cílem je napravit současný stav a dohodnout se i na trvalém řešení do budoucna.

Odpovědnost za současný stav ale není podle Pojera jednoznačná. Beroun má na starosti cyklostezku, pozemky nad ní jsou státní. CHKO jedná s městem o rozsahu prací a o tom, jak se na nich budou obě strany podílet.

Pokud by šlo vše hladce, mohla by být cyklostezka v provozu do hlavní turistické sezony. "Samozřejmě nedokážeme úplně zabránit tomu, aby drobné částice nepadaly dolů, proto cyklostezka bude po zajištění nejnutnějších úprav opět otevřena, ale na vlastní nebezpečí. Na možnost padajícího kamení upozorní cyklisty a pěší turisty dopravní značky," uvedl místostarosta Michal Mišina (za ANO).

Do budoucna by se stezka mohla převést na druhý břeh, kde byla o víkendu shodou okolností otevřena cyklotrasa z Tetína do Srbska. "Cyklisté i pěší by mohli přejít po lávce přes Berounku na druhou stranu, kde je Tetín, dojít k lávce u Srbska a pokračovat dál. Pod skalami by se tak vůbec nechodilo," uvedl Pojer. Mišina poukázal na to, že podobné řešení mají například v Hýskově. Město hledá vhodný dotační titul, z nějž by bylo možné tento projekt financovat.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí