zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Praha uklidí své pozemky na Rohanském ostrově, bude tu tábor

12.04.2017
Ekologická dovolená, cestování
Urbánní ekologie
Praha uklidí své pozemky na Rohanském ostrově, bude tu tábor

Pražský magistrát nechá uklidit své pozemky na Rohanském ostrově v Praze 8. V létě by se tu měly konat městské tábory a další akce pro děti. Jde o část ostrova nedaleko Libeňského mostu. Novinářům to dnes řekla náměstkyně primátorky Petra Kolínská (SZ/Trojkoalice). Část Rohanského ostrova má být zastavěna. Nové budovy již několik let vznikají ve směru z Karlína do Libně. K ostatním pozemkům na ostrově nyní vzniká územní studie.

"Úklid byl již zadán a objednán. Jde o to, aby se tu děti ani rodiče nepíchli o jehly nebo nerozřízli si chodidla o sklo. Formálně bychom Rohanský ostrov chtěli vypůjčit občanským iniciativám, aby tady mohly pořádat akce zaměřené především na děti," řekla Kolínská. Akce a tábor by měly na ostrově podle Kolínské být již letos v létě.

Území Rohanského ostrova je rozděleno do několika sektorů. Na části z nich vzniká nová zástavba. Pozemky, na kterých vyrostou nové budovy, postupně město odprodá investorům. Rovněž se nyní jedná o tom, že by mohlo být obnoveno rameno Vltavy, které bylo v minulosti zasypáno. Zda se tak stane, není jasné.

Na ostrově má stavět společnost Sekyra Group. Domy budou stát na území, které není záplavové. Rohanský ostrov stejně jako celý Karlín poničila v srpnu 2002 katastrofální povodeň. Území je dodnes zanedbané. V místě mají vzniknout obytné domy, obchody, kanceláře, nábřeží a park. Počítá se s protipovodňovou ochranou.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí