zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Podle Auto Palace roste zájem o alternativní pohony

12.04.2017
Ekologická auta
Podle Auto Palace roste zájem o alternativní pohony

Podle společnosti Auto Palace, druhého největšího prodejce automobilů u nás, roste zájem o vozy na alternativní pohon. Nejúspěšnější značkou je v tomto ohledu Mitsubishi, které v meziročním srovnání navýšilo prodeje takových vozů o 25 procent. Nárůst ale zaznamenávají i značky Škoda (CNG), Volvo (plug-in hybridy) a Hyundai (elektromobil nebo hybrid). Většina vozů s alternativním pohonem míří k firemním zákazníkům.

Mitsubishi v současnosti nabízí alternativní pohon pro modely Outlander a ASX, Škoda pro modely Octavia a Citigo, Volvo pro XC90, S90, V90 a V60, Ford pro oblíbené Mondeo a Hyundai má od začátku roku v portfoliu elektromobil Ioniq. Prodejně nejúspěšnější jsou v současnosti Outlander od Mitsubishi a Škoda Octavia a Citigo. Například Škoda Octavia je pořizována zákazníky pro provoz taxislužby, Citigo pak jako firemní vůz pro rozvoz občerstvení. Neoblíbenější jsou stále ještě vozy na CNG, v jejichž prospěch hovoří rychlá návratnost investice.

,,V loňském roce jsme velmi uvítali spuštění dotačního programu Ministerstva životního prostředí na nákup ekologických automobilů pro kraje a obce. Jde o dobrý krok, ze kterého mohou v případě úspěchu těžit i naši zákazníci," řekl Ralph Howie, generální ředitel Auto Palace pro ČR a SR. ,,Z reakcí našich zákazníků jasně vyplývá, že pokud by i pro ně existovala možnost nákupu za zvýhodněných podmínek, nákup ekologického vozu by velmi reálně zvažovali," dodává Ralph Howie.

Zdroj: www.ifleet.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
28
8. 2018
28.8.2018 - Seminář, školení
Olomouc
Ekotoxikologicke centrum Bratislava, s.r.o.
3
9. 2018
3-4.9.2018 - Konference
Bratislava, Ministerstvo hospodárstva SR
INISOFT s.r.o.
4
9. 2018
4.9.2018 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
5
9. 2018
5.9.2018 - Seminář, školení
Olomouc, ibis Olomouc Centre
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí