zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Už v sobotu Brno oslaví Den Země

21.04.2017
Obecné
Už v sobotu Brno oslaví Den Země

V sobotu 22. dubna ožije Kraví hora velkou oslavou Dne Země, největšího sekulárního svátku na světě. Letošní brněnské oslavy, které pořádá Lipka ve spolupráci s dalšími organizacemi, se ponesou v duchu tématu ,,Bez půdy to nepude" a poukážou na problémy spojené s půdou a její ochranou.

Akce Den Země začne na Kraví hoře v 10 hodin a nabídne dětským i dospělým návštěvníkům rozmanitý program. Pro děti budou připraveny poznávací hry, tvořivé aktivity či pokusy, při kterých odhalí, z čeho je půda složena, kdo ji obývá nebo proč je důležité se o ni starat. Zkusí si například malovat hliněnými pigmenty, zjistí, jak by vypadalo město bez zeleně, a seznámí se s živočichy, jejichž domovem je půda. Vyzkouší si také model kořenové čističky v PET lahvi, hry s kamínky nebo si prohlédnou přistavěné popelářské auto.

,,S programem ale myslíme i na dospělé. Ti se budou moct vydat na komentované prohlídky nedaleké zahrádkářské kolonie, kde se dozvědí, jaká specifika má městská půda. Dále se budou moct podívat na dokumenty s půdní tematikou nebo si na praktickém workshopu vyrobit vlastní kompostér," uvádí Petr Laštůvka z Lipky.

Součástí akce bude také EKOtrh, který nabídne ekologické a regionální výrobky. Na podiu zahrají kapely Tranzan, Tubabu a Bokomara a v 10.15 a ve 13.10 se budou konat dětská představení Divadla Koráb.

Den Země je největším sekulárním svátkem a slaví jej lidé ve 194 zemích světa. I v Brně se oslavy staly tradicí, poprvé se tu konaly již v roce 1990 a stále se těší velké oblibě. V loňském roce tuto akci navštívilo víc než 6 tisíc lidí.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí