zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ústecký kraj finančně podpoří včelaře či rybáře

13.05.2017
Zemědělství
Ústecký kraj finančně podpoří včelaře či rybáře

Ústecký kraj podpoří včelaře. Letos si chovatelé včel rozdělí skoro šest milionů korun. Dotace dostanou v rámci programu rozvoje eko-agro oblastí také rybáři nebo provozovatelé záchranných stanic. Krajští zastupitelé zvýšili rozpočet, aby se dostalo na každého žadatele.

Celkem komise hodnotila téměř 400 žádostí. "Uspěl prakticky každý, kdo splnil podmínky dotace," uvedl hejtman Oldřich Bubečníček (KSČM), který oceňuje zejména působení včelařů. "Nejprve jsme podporovali pouze začínající chovatele, poté, co řadu včelstev zlikvidovaly nemoci, jsme začali pomáhat i těm zkušenějším," uvedl hejtman.
Ústecký kraj přispívá lidem na pořízení úlů a vybavení i na zaučování nováčků. V regionu se už zčásti podařilo obnovit včelstva poté, co je zdecimoval mor včelího plodu a roztoč varroáza.
Rybáři a rybníkáři dostanou 1,16 milionu korun, provozovatelé záchranných stanic 808.000 korun. Stanice pro hendikepované živočichy je například v chomutovském zooparku. "Volně žijící živočichové jsou po ošetření a doléčení opět vypouštěni do volné přírody. V případě, že je zranění vážné a neumožňuje zvířeti plnohodnotný návrat do volné přírody, je ponecháno ve stanici," uvádí zoopark na svém webu.
Na rozvoj ekologické výchovy, vzdělávání a osvěty kraj vyčlenil přes dva miliony korun a 626.000 korun je určeno na obnovu krajiny.
Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí