zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Květnová Priorita představuje Dešťovku

26.05.2017
Voda
Sucho
Květnová Priorita představuje Dešťovku

Aktuální vydání Priority seznamuje čtenáře s parametry nového dotačního programu Dešťovka, který českým domácnostem nabízí jedinečnou příležitost získat dotaci na efektivní využívání dešťové vody a recyklaci vody z koupelen.

Měsíčník Priorita dále nabízí informace o nové službě Státního fondu životního prostředí ČR, který žadatelům z Operačního programu Životní prostředí, jež mají uzavřenu hlavní realizační smlouvu, aktivně pomáhá odstraňovat komplikace při práci s monitorovacím systémem IS KP14+.

Součástí Priority je i představení nových dotačních výzev v Národním programu Životní prostředí, které se soustředí na zlepšení kvality ovzduší v České republice. V programu byly aktuálně otevřeny výzvy na předkládání žádostí o dotaci na zpracování akčních plánů pro ovzduší a zavádění nízkoemisních zón.

V Prioritě se čtenáři dočtou i o tom, že na Josefovských loukách v nivě Metuje vznikl pravý ptačí ráj. Lidé na louky nejdříve vrátili vodu, a louky se tak znovu staly domovem pro více než 164 druhů ptáků. A s ptáky přišli i obojživelníci. Samozřejmou součástí Priority je i přehled aktuálně vyhlášených výzev v Operačním programu Životní prostředí.

Časopis Priorita: vydání Priorita 5/2017

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí