zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Cesta kolem světa bude v Novém Jičíně ekologická a soutěžní

27.05.2017
Zpětný odběr
Cesta kolem světa bude v Novém Jičíně ekologická a soutěžní

Tradiční oslavu Dne dětí chystá Středisko volného času v Novém Jičíně na neděli 28. května. Uskuteční se na zimním stadionu a v jeho okolí od 10 do 17 hodin. Letos bude navíc její součástí také jeden z dílů seriálu zábavně naučných akcí Přelez, přeskoč, recykluj! Připravil jej kolektivní systém pro sběr a recyklaci elektroodpadu ELEKTROWIN ve spolupráci se společností Ecobat a Moravskoslezským krajem.

Velký den dětí, jak se akce jmenuje, bude letos pojatý jako ,,cesta kolem světa". Pět velkých stanovišť pojmenovaných podle světadílů nabídne dětem i rodičům spoustu legrace a zábavy. Součástí je tvořivý koutek a vystoupení kroužků SVČ Fokus. Hrací karta a sladká odměna budou zdarma.

ELEKTROWIN nechal speciálně pro tento účel vyrobit jedinečnou atrakci - nafukovací závodní dráhu o rozměrech téměř 12x3 metry, kterou budou návštěvníci zdolávat na čas.

Nejlepší časy dosažené v Novém Jičíně i během dalších dílů seriálu budou v půlce září porovnány a vítězové tří kategorií si ze závěrečné akce odnesou ceny v hodnotě 20 000 Kč. Vyhlášení vítězů a předání cen se uskuteční na pražské Letné.

ELEKTROWIN připravil nejen tuto atrakci, ale ucelený program na téma recyklace. To vše v duchu sloganu Třiďte také elektro! Pokud na akci přinesete vysloužilý spotřebič, obdržíte drobný dárek, za pět odevzdaných baterií získáte navíc krabičku ECOCHEESE.

Během letošního roku bude tento seriál zábavně naučných akcí putovat po zajímavých místech v ČR a připomínat lidem význam sběru a recyklace starého elektra.


Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí