zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Arboretum v Novém Dvoře na Opavsku vystaví živé motýly

03.06.2017
Příroda
Ekologická dovolená, cestování
Arboretum v Novém Dvoře na Opavsku vystaví živé motýly

Arboretum Nový Dvůr ve Stěbořicích na Opavsku vystaví tropické motýly. Stovky živých exponátů budou v jednom ze skleníků k vidění celý červen. ČTK to dnes řekla mluvčí Slezského zemského muzea Romana Cieslarová.

"Nad hlavami návštěvníků budou létat krásní tropičtí motýli, kteří na listech banánovníků, fíkusů, bambusů a dalších tropických a subtropických rostlin vytvoří neopakovatelnou atmosféru," řekla. Budou-li mít návštěvníci štěstí, uvidí líhnutí motýlů z kukel. Zájemci se mohou těšit na tropické otakárky, atlasy, danaidy, batolce, perleťovce, okáče, bělásky, babočky či bájná modrokřídlá morfa.
"Motýli jsou u nás krmeni ovocem a sladkou šťávou a spíše preferují ovoce, které je už trochu zkvašené a podle našeho názoru již nevypadá moc vábně. Ale to jim právě chutná, hlavně přezrálé, hnědé banány," dodala autorka výstavy Šárka Zemková.
Ukázka živých motýlů je tradiční jarní akcí arboreta. Jeho pracovníci nevylíhnuté kukly nakupují od zprostředkovatele. Vylíhnout je nechají zavěšené ve speciální vitríně. Motýli pak mohou přežít jen ve skleníku. Pokud některý uletí, venku uhyne. Potřebují stabilní teplotu okolo 27 stupňů Celsia. "Naše noční teploty jsou pro ně moc nízké. Jsou pak unavení, nenajdou si potravu a uhynou," doplnila mluvčí.
Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí