zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V pondělí 5.6. oslavíme Světový den životního prostředí

05.06.2017
Obecné
V pondělí 5.6. oslavíme Světový den životního prostředí

Na pondělí 5.6. připadá Světový den životního prostředí. Na Biologickém centru Akademie věd ČR v Českých Budějovicích si jej připomeneme celodenní akcí s interaktivním programem pro děti, zaměřenou na environmentální témata. V přírodní laboratoři si budou moct např. děti vyzkoušet, odkud pocházejí barvy, u experimentální a výukové včelnice na ně čekají včelařské úkoly, v lučních záhonech budou hledat léčivé rostliny a u stánku entomologů si ověří, zda dokáží správně určit druhy hmyzu. Aby si malí návštěvníci uvědomili, jak moc jsme závislí na životním prostředí, budou rozpoznávat přírodní původ všedních předmětů. Akce se uskuteční v dendrologické zahradě v zadní části areálu Biologického centra AV ČR v Branišovské ulici v Českých Budějovicích. Dopoledne je určeno pro registrované školní třídy, odpoledne od 14 do 17 hodin bude patřit široké veřejnosti.

Hned v úterý 6.6. pak Biologického centrum pořádá své první medobraní. Pracovníci Biologického centra budou stáčet první med z vlastní, vloni vybudované experimentální a vzdělávací včelnice. Návštěvníci se mohou těšit na stáčení medu s ochutnávkou, ukázku včelích produktů, vyrábění voskových svíček a hodnocení kvality medu. Dozvědí se také novinky z výzkumu nemocí a imunity včel, informace o vhodné skladbě rostlin pro pastvu včel, problémech, kterými včely ve znečištěné a intenzivně obhospodařované krajině trpí, a mnoho dalších zajímavostí o životě tohoto užitečného hmyzu. První medobraní se uskuteční od 9 do 16 hodin ve vstupní hale Biologického centra v Branišovské ulici.

Obě akce jsou součástí celorepublikového festivalu Akademie věd ČR Jarní exkurze do světa vědy.

cid:image004.jpg@01D2C8CD.ABF867C0

Světový den životního prostředí ustanovilo v roce 1972 Valné shromáždění Organizace spojených národů. Z pohledu ochrany a obnovy životního prostředí je tento svátek považován za jednu z nejdůležitějších událostí v roce. Smyslem akce je rozšířit obecné povědomí o ekologických otázkách a upřít pozornost světové veřejnosti na zásadní ekologické výzvy současnosti. Každý může napomoci řešení ekologických problémů, ochrana životního prostředí se týká každého z nás.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Těžební unie
7
9. 2021
7-9.9.2021 - Veletrh, výstava
Brno-Líšeň, Lesní lom
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí