zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Krkonoších vznikly čtyři farmářské stezky po místních loukách

10.06.2017
Zemědělství
Ekologická dovolená, cestování
Chráněná území
V Krkonoších vznikly čtyři farmářské stezky po místních loukách
V Krkonošském národním parku (KRNAP) mohou turisté využít čtyři nové farmářské stezky, které vedou po místních loukách. Při putování po stezkách mají lidé možnost koupit si výrobky od místních farmářů. ČTK o tom dnes informoval mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný.
Stezky se jmenují podle význačných druhů rostlin, které mohou návštěvníci při procházkách vidět. Arnikovou, orchidejovou, hořcovou a smilkovou stezku připravila společně Správa KRNAP s Institutem aplikované ekologie DAPHNE. "Tyto čtyři stezky jsou pouze prvními vlaštovkami. Další zájemci z řad krkonošských hospodářů se mohou přihlásit na e-mail kfs@daphne.cz," dodal Drahný.
Podle Záboje Hrázského, ředitele institutu DAPHNE a vedoucího projektu Life corcontica, se hledají nové způsoby, jak podpořit zachování druhově bohatých luk. "Jedním z nich je najít pro ně opět ekonomický význam, který s rozvojem intenzivních technologií ztratily. Zapojení jejich přírodovědné hodnoty v marketingu může být tou cestou," uvedl Hrázský.
Jednotlivé stezky jsou představené na webu projektu, vedle informací o hospodářstvích a loukách se zájemci dozvědí o náročnosti stezky. Například Smilková stezka začíná na horní stanici lanovky na Černé hoře a vede přes Zrcadlovky, Železný důl, Černohorské rašeliniště na horské enklávy na Velkých Pardubických Boudách a na Černé boudě, kde je možné ochutnat a koupit místní farmářské produkty. Turisté na smilkových loukách uvidí například zvonek český, violku žlutou sudetskou, jestřábníky a jiné vzácné květiny.
Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí