zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nové A: Sucho, původ života a jiné dějiny středověku

22.06.2017
Klimatické změny
Sucho
Nové A: Sucho, původ života a jiné dějiny středověku

Právě vychází druhé číslo nového populárně-naučného časopisu Akademie věd ČR s názvem A / Věda a výzkum. Jeho ústředním tématem je sucho jako důsledek globálních klimatických změn. Dočíst se v něm můžete i o vědeckém souboji teorií vzniku života na Zemi, o životě žen a dětí ve středověku nebo o tom, jestli může lidem při hubnutí pomoci jejich vlastní tuk.

Čtvrtletník A / Věda a výzkum vychází elektronicky (ke stažení v pdf) i v tištěné formě a je zdarma. Jeho hlavním cílem je poutavou formou představit výzkumy vědců a vědkyň z Akademie věd ČR.

Hlavním tématem prvního čísla ,,Áčka", které vyšlo 1. března, byl ,,umělý člověk" s komplexním pohledem na perspektivy vědy a medicíny při vylepšování částí lidského těla. Také tento časopis je ke stažení na webových stránkách Akademie věd ČR.


stažení pdf

stažení pdf

Kromě ,,Áčka" v naší redakci vzniká ještě časopis ABC / Věda pro každého. Ten se zaměřuje především na mladší čtenáře a návštěvníky popularizačních akcí jako je červnový Veletrh vědy na výstavišti v Letňanech a podzimní Týden vědy a techniky. I kvůli zacílení na tyto dvě konkrétní akce časopis vychází dvakrát ročně.


stažení pdf

Připravil: Odbor akademických médií SSČ AV ČR

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí