zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na MŽP proběhl česko-izraelský seminář o vodním hospodářství

26.06.2017
Voda
Sucho
Na MŽP proběhl česko-izraelský seminář o vodním hospodářství

Čtyři významní izraelští experti a jejich kolegové z České republiky si vyměňovali zkušenosti na česko-izraelském semináři o vodním hospodářství, který pořádalo Ministerstvo životního prostředí. Izraelští vodohospodáři rozebrali problematiku z různých úhlů pohledu a diskutovali o ní se zástupci českých obcí, krajů, firem a státní správy.

,,Seminář navazuje na nedávnou návštěvu naší ministerské delegace v Izraeli," uvedl náměstek pro řízení sekce politiky životního prostředí a mezinárodních vztahů MŽP Vladislav Smrž. A zmínil důvod, proč ČR začala spolupracovat s Izraelem v této oblasti. ,,Celý příběh začal poté, co v roce 2014 dopadlo na ČR ničivé sucho. V následujících letech jsme se zaměřili na nedostatek vody a hledali jsme nejlepší zkušenosti po celém světě," uzavřel náměstek ministra Smrž.

Velvyslanec Státu Izrael v České republice Daniel Meron při zahájení semináře mimo jiné uvedl: ,,Pro Izrael je potěšením spolupracovat s Českou republikou v oblasti životního prostředí a vodního hospodářství. Tato spolupráce je obousměrná a měla by obsahovat také českou pomoc Izraeli v problematice znečištění vod. Partnerství s ČR je součástí vynikajících vztahů mezi oběma zeměmi."

Joshua Yeres, poradce vodárenské a kanalizační společnosti Hagihon, prezentoval nejúspěšnější technologie zamezující únikům vody při distribuci. Izrael patří ke špičce zemí, kterým se daří maximalizovat efektivitu využití vody.

Návštěva izraelských odborníků pokračuje exkurzemi v českých vodárenských zařízeních v Praze a středních Čechách. Na oplátku tak mají izraelští hosté možnost dozvědět se více o výzvách a úspěších českého vodohospodářství.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí