zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Bikemaraton Drásal nabídne i Přelez, přeskoč, recykluj

01.07.2017
Ekologická dovolená, cestování
Zpětný odběr
Bikemaraton Drásal nabídne i Přelez, přeskoč, recykluj

V sobotu 1. července se v rámci akce Bikemaraton Drásal v Holešově poprvé představí zábavně naučný ekologický program kolektivního systému ELEKTROWIN a Ecobat Přelez, přeskoč, recykluj! Tento program vznikl ve spolupráci se Zlínským krajem.

Bikemaraton Drásal je nejstarší, nejtěžší, unikátní závod české horské cyklistiky a je neodmyslitelně spojen s postavou obra Drásala, rodáka z Holešova. Každoročně si ji nenechá ujít přes dva tisíce bikerů všech výkonnostních kategorií. Vítěz nejdelší trasy, která měří 177 km, získá mimo jiné trofej - sošku obra Drásala.

Přelez, přeskoč, recykluj si návštěvníci budou moci užít v zahradách zámku Holešov od 9 do 17 hodin.

ELEKTROWIN nechal speciálně pro tento účel vyrobit jedinečnou atrakci - nafukovací závodní dráhu o rozměrech téměř 12x3 metry, kterou budou návštěvníci zdolávat na čas.

Nejlepší časy dosažené v Holešově a i během dalších dílů seriálu budou v půlce září porovnány a vítězové tří kategorií si ze závěrečné akce odnesou ceny v hodnotě 20 000 Kč. Vyhlášení vítězů a předání cen se uskuteční na pražské Letné.

ELEKTROWIN připravil nejen tuto atrakci, ale ucelený program na téma recyklace. Takže budou připraveny různé hry a kvízy. To vše v duchu sloganu Třiďte také elektro! Pokud na akci přinesete vysloužilý spotřebič, obdržíte drobný dárek, za pět odevzdaných baterií získáte navíc krabičku ECOCHEESE.

Během letošního roku bude tento seriál zábavně naučných akcí putovat po zajímavých místech v ČR a připomínat lidem význam sběru a recyklace starého elektra.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí