zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V plzeňské firmě uniklo 300 litrů nebezpečné kapaliny, bez zranění

08.08.2017
Havárie
V plzeňské firmě uniklo 300 litrů nebezpečné kapaliny, bez zranění

V objektu firmy HP-Pelzer v plzeňské okrajové části Radčice dnes uniklo 300 litrů nebezpečné kapaliny. Nikdo není zraněn. Všichni pracovníci se evakuovali včas sami. Nikdo se látkou nepotřísnil, ani nenadýchal výparů, řekla ČTK mluvčí krajských hasičů Pavla Jakoubková.

"V technologické místnosti uniklo asi 300 litrů kapaliny Dimethyl-amino-propyl-amin. Jde o velmi nebezpečnou látku, je toxická, hořlavá, výbušná a dráždí oči i kůži," uvedla. Látka podle mluvčí unikla pouze v objektu, není ohrožen nikdo ze zaměstnanců, ani životní prostředí v okolí firmy.

Hasiči zasahovali v protichemických oblecích a dýchací technice. Uniklou kapalinu zasypávali sorbentem a jímali do speciálních nádob. Ty si převezme firma, která zajistí ekologickou likvidaci. "Zásah potrvá ještě několik hodin," uvedla mluvčí.

Událost byla nahlášená v 08:15. Hasiči okamžitě vyhlásili poplach na plzeňských stanicích Střed a Košutka a v chemické laboratoři Třemošná. Posléze je doplnili hasiči z Nýřan, aby bylo zajištěno střídání zasahujících, dodala Jakoubková.

HP-Pelzer je dodavatel automobilek. Vyrábí textilní obložení, interiérové koberce, izolačních materiály, obložení zavazadlového prostoru a další akustické i tepelné izolace.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí