zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

ECHA zveřejnila další aktualizovaný referenční dokument Pokynů k požadavkům na informace a posuzování chemické bezpečnosti

16.08.2017
Chemické látky
ECHA zveřejnila další aktualizovaný referenční dokument Pokynů k požadavkům na informace a posuzování chemické bezpečnosti

Aktualizovaný referenční dokument R.7a se vztahuje k oddílu R.7.5 - toxicita po opakovaných dávkách a oddílu R.7.3. - senzibilizace kůže a dýchacích orgánů.

Základní Pokyny k požadavkům na informace a posuzování chemické bezpečnosti se skládají ze dvou hlavních částí:

  • stručných pokynů (část A až F) a
  • pomocných referenčních pokynů (kapitoly R. 2 až R. 20).

Pokyny k požadavkům na informace a posuzování chemické bezpečnosti mají za cíl pomoci průmyslovým společnostem při provádění posuzování chemické bezpečnosti a při přípravě zpráv o chemické bezpečnosti, jsou-li vyžadovány. Zpráva o chemické bezpečnosti (CSR) tvoří povinnou součást registrační dokumentace (pro látky, které nejsou meziprodukty, v množství > 10 t/r), součást žádosti o povolení nebo součást povinností pro následného uživatele.

V referenčním pokynu R.7a - specifické pokyny ke sledované vlastnosti byly aktualizovány:

  • oddíl R.7.5. - toxicita po opakovaných dávkách; oddíl rozšiřuje nejvhodnější cestu podání ve studii toxicity po opakovaných dávkách. Aktualizace vzala také do úvahy vývoj v této oblasti, tj. revidované OECD metodiky testování a aktualizovaná doporučení o používání netestovacích metod. Dále také odráží současný přístup ECHA při hodnocení předložených registračních dokumentací, tj. že např. naznačí, která doplňková specifická šetření (testy, údaje) mohou být vyžadována. Doporučovaná strategie testování a strategie hodnocení pro toxicitu po opakovaných dávkách byla následně zpřesněna.
  • oddíl R.7.3 - senzibilizace kůže a dýchacích orgánů ve vazbě na změny (O.J. L 104, 20.4.2017, p. 8-11) v nařízení REACH, příloze VII týkající se vhodnosti in vivo stanovení senzibilizace kůže ve studiích prováděných nebo zahájených před dnem nabytí účinnosti změny nařízení REACH, přílohy VII.

Revidovaný dokument (610 str.) byl zveřejněn pouze v anglickém jazyce.

Další informace:


ECHA - The European Chemicals Agency/Evropská agentura pro chemické látky

Zdroj: ECHA webové stránky

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
25
11. 2020
25-26.11.2020 - Konference
INISOFT s.r.o.
1
12. 2020
1.12.2020 - Seminář, školení
Praha, ČVUT
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí