zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vysoké Mýto zavede sběr a odprodej použitých předmětů od obyvatel

17.08.2017
Ekostyl
Odpady
Zpětný odběr
Vysoké Mýto zavede sběr a odprodej použitých předmětů od obyvatel

Lidé ve Vysokém Mýtě si budou moci za symbolickou cenu odkoupit předměty, které jiní občané odložili. Technické služby připravují systém zpětného využití použitých věcí z domácností. Cílem je snížit množství komunálního odpadu, řekla dnes novinářům Ivana Pokorná z Technických služeb.

"Občané si mohou zařídit chaty, chalupy, koupit chybějící hrneček do sbírky nebo zařídit pokoj v retro stylu. Sociálně slabí si takto mohou zařídit své bydlení," uvedla Pokorná. Podle ní bývá největší zájem o nábytek, jízdní kola, nádobí či vojenské předměty. Historicky zajímavé kousky si může převzít místní Regionální muzeum.

Lidé budou moci zatelefonovat na Technické služby, které si přijedou pro odloženou věc. Po případné opravě ji vystaví na internetu nebo umožní její prohlídku a odkoupení. Ceny by se měly pohybovat v řádu desetikorun. Již nyní se ve sběrném dvoře prodávají některé věci při bleších trzích. Utržené peníze poslouží pro úpravu městské zeleně.

Technické služby si na systém zpětného využití odložených věcí pořídí za milion korun malé svozové auto a skladovou dvougaráž, kde se budou dělat drobné opravy předmětů určených k prodeji. Bude tam rovněž šatstvo, police na vystavení předmětů, manipulační vozík a fotoaparát. Náklady přesáhnou milion korun bez DPH, na vybavení chce městská firma získat dotaci.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí