zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

NĚMECKO: Mechové stromy pro zlepšení ovzduší ve městech

29.08.2017
Obec, město
Technologie
Ovzduší
NĚMECKO: Mechové stromy pro zlepšení ovzduší ve městech

Znečištění ovzduší trápí obyvatele řady světových měst. S netradičním inovativním řešením přišla berlínská společnost Green City Solutions - místo časově náročného sázení stromů vyvinuli mechovou instalaci sloužící jako vzdušný filtr. Dokáže absorbovat prachové částice, oxidy dusíku i oxidu uhličitého a čistí tak vzduch.

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) způsobuje znečištění vzduchu až sedm milionů předčasných úmrtí za rok. Jak naznačují například prognózy OSN, do roku 2050 budou dvě třetiny celosvětové populace žít ve městech. I proto se zdá být vyčištění vzduchu ve městech stále naléhavější záležitostí.

Vedle úsilí o redukci samotných zdrojů znečištění je jedním ze zavedených způsobů snížení znečištění ovzduší sázení stromů, jejichž listy zachycují a pohlcují škodlivé částice. Výsadbě stromů však mohou bránit místní podmínky a trvá roky, než je strom vyroste.

S řešením proto přichází tvůrci z berlínského startupu Green City Solutions. Prohlašují, že jejich jeden ,,mechový strom" CityTree má environmentální přínos až 275 skutečných stromů.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí