zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

ECHA zveřejnila otázky a odpovědi pro následné uživatele k problematice používání sloučenin obsahujících šestivazný chrom po datu zániku

08.09.2017
Chemické látky
ECHA zveřejnila otázky a odpovědi pro následné uživatele k problematice používání sloučenin obsahujících šestivazný chrom po datu zániku

Příslušné otázky a odpovědi, jak by měli následní uživatelé postupovat v rámci procesu povolování látky po datu zániku, jsou uvedeny na webových stránkách ECHA v sekci Podpora.

ECHA uvádí, že následní uživatelé mohou pokračovat v používání sloučenin s šestivazným chromem po datu zániku látky, třebaže Evropská komise (EK) ještě nerozhodla o udělení nebo neudělení povolení. Toto pokračování používání látky je možné, jestliže společnost ve směru nahoru v jejich dodavatelském řetězci požádala o povolení, ve kterém je uvedeno jejich použití před nejzazším termínem podání žádosti, což byl termín 21. 03. 2016.

Dokud proces povolování probíhá, nemusí následný uživatel v této souvislosti zatím nic podnikat. Jakmile EK vydá rozhodnutí a v případě, že je povolení uděleno, musí následný uživatel oznámit ECHA svá použití.

Společnosti mohou se svými dotazy kontaktovat přímo ECHA na adrese: application-authorisation@echa.europa.eu

Další informace:

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí