zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Staňte se dobrovolníky na Jablečné slavnosti v Hostětíně

17.09.2017
Zemědělství
Ekologická dovolená, cestování
Staňte se dobrovolníky na Jablečné slavnosti v Hostětíně

Sto pomocných párů rukou potřebují každoročně organizátoři Jablečné slavnosti v Hostětíně. Akce je unikátní nejen svým atraktivním jablečným programem, ale také tím, že se na ní podílí řada dobrovolníků. Letos mezi nimi můžete být i vy, a to v neděli 24. září 2017.

Jablečná slavnost v Hostětíně - to jsou jablka na každém kroku a ve všech podobách. Čerstvě vylisovaný mošt v moštárně, pečená jablka v jablečných moučnících i čerstvě utržená jablka ze stromu v přírodní zahradě Centra Veronica. Jablečná slavnost je biojarmark, trh regionálních produktů a řemeslných výrobků s regionální značkou Tradice Bílých Karpat.
Jablečná slavnost je také den otevřených dveří v moštárně, ekoporadna, exkurze v přírodní zahradě a ekologických projektech v obci. Občerstvit se můžete ve fairtradové kavárně, nebo si dát domácí kyselicu, bioguláš, bioklobásy či vegetariánské menu.

Na zajištění chodu akce se můžete podílet i vy. Zažijete zákulisí celé akce, potěší vás příjemný pocit z dobrovolnické práce, získáte nové přátele a pomůžete neziskové ekologické organizaci. Nepřijdete ani o bohatý program slavnosti, protože při práci budete mít i pauzy, abyste si slavnost užili.

Dobrovolníci pomáhají například při prodeji vstupenek, moštů, moučníků, tomboly, na parkovišti i při hrách s dětmi. Výtěžek z akce je věnován na rozvoj ekologického vzdělávání dětí i dospělých.

Pokud vás láká tato nabídka a chcete zažít slavnost ,,jinak", tak kontaktujte organizátory na webu www.jablecna-slavnost.cz anebo přímo vyplňte formulář na https://hostetin.veronica.cz/dobrovolnicka-pomoc-pri-jablecne-slavnosti-2017. To, že se bude 2500 návštěvníkům slavnosti nedělní den líbit, bude i vaše zásluha.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí