zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Den čisté mobility s Energy Centre České Budějovice

19.09.2017
Doprava
Den čisté mobility s Energy Centre České Budějovice

Pod záštitou primátora města České Budějovice proběhne ve středu 20. září od 9 do 18 hodin na českobudějovické náplavce u Dlouhého mostu akce nazvaná Den čisté mobility. Organizátor akce, poradenské středisko Energy Centre České Budějovice, nabídne příchozím ve spolupráci s celou řadou partnerů bohatý program, jehož cílem je prezentovat veřejnosti takové druhy dopravy, které jsou v souladu s připravovaným Strategickým plánem udržitelné městské mobility a jeho prioritními cíli: snížení znečištění ovzduší, hluku z dopravy, emisí skleníkových plynů a spotřeby energie.

Bikesharing, carsharing, ekodriving, nízkoemisní zóna. Někteří vědí, mnozí jen tuší, co tyto pojmy znamenají. Ve středu 20. září dostanou tyto pojmy konkrétní obsah. Provozovatelé služeb a produktů z oblasti čisté mobility zájemce seznámí se sofistikovanými systémy, na jejichž bázi jejich služby fungují a s dopravními prostředky, které v oblasti individuální dopravy umožňují komfortní pohyb po městě a jeho okolí a současně šetří životní prostředí, na které má právě doprava nezanedbatelný vliv.
Elektromobil Tesla S, elektrokola a různé typy elektrokoloběžek, elektrolongboardy a segway, automobilový a cyklistický trenažér a trať, na které trénují členové biketrialové akademie budou připraveny k bezplatnému vyzkoušení. Mobilní dopravní hřiště, skákací hrad, klaun Hugo se svým týmem a koutek mateřského centra Máj jistě potěší nejmenší účastníky, soutěž o let balónem dodá potřebný adrenalin, slosovatelný kvíz informace a pěkné výhry, biketrialová show Pepy Bigase a Dominik! a Puffera trochu napětí, celá akce podpoří motivaci začít se přemisťovat i jiným způsoben, než jsme byli doposud zvyklí.
Vstup na akci je zdarma. Projekt podpořilo statutární město České Budějovice a Ministerstvo životního prostředí. Projekt nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí