zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Toyota a Mazda budou spolupracovat v oblasti elektromobilů

03.10.2017
Doprava
Ekologická auta
Toyota a Mazda budou spolupracovat v oblasti elektromobilů

Japonské automobilky Toyota Motor a Mazda Motor se dohodly na vytvoření společného podniku, který bude vyvíjet technologie pro elektromobily. Toyota ani Mazda v současnosti nenabízí žádný osobní automobil s plně elektrickým pohonem, uvedla dnes agentura Reuters.

Toyota bude ve společném podniku kontrolovat 90procentní podíl. Mazdě bude patřit pět procent podniku a zbývajících pět procent získá japonský výrobce automobilových součástek Denso, který je největším dodavatelem Toyoty.

Společný podnik s názvem EV Common Architecture Spirit bude podle Toyoty vyvíjet technologie pro různá vozidla s elektrickým pohonem, včetně miniautomobilů, osobních vozů, sportovně-užitkových vozů (SUV) i lehkých nákladních automobilů.

Automobilky Toyota a Mazda o záměru spolupracovat v oblasti elektrických vozidel informovaly už začátkem srpna, kdy uzavřely partnerství. Toyota v rámci tohoto partnerství získala v Mazdě pětiprocentní podíl a Mazda v Toyotě podíl 0,25 procenta.

Toyota loni založila divizi pro vývoj vozů s elektrickým pohonem, kterou řídí prezident firmy Akio Toyoda. Oznámila také, že v příštích letech hodlá uvést elektromobily na čínský trh.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí